17/06/2026
rtv-dom-BHRT-FTV

Radio-televizija Federacije, Radio-televizija Bosne i Hercegovine i Elektroprivreda BiH potpisale su ugovor o naplati RTV takse.

“Mogu reći da smo – treći je put, pa treća sreća – do ovog ugovora najlakše došli. Do sad smo imali jako puno problema oko samog sadržaja ugovora, nažalost”, kazao je generalni direktor EPBiH Sanel Buljubašić

V.d. generalnog direktora BHRT-a Belmin Karamehmedović istakao je kako je ovo samo nastavak dobre saradnje: Produžetak ugovora i obezbjeđenje priliva RTV takse zadnjih nekoliko godina održava BHRT u životu, naravno zajedno sa Federalnom radio-televizijom”.

“Ovim putem pozivam i Elektroprivredu Herceg-Bosne, da se konačno prekine diskriminacija građana koji dobijaju struju preko te kompanije i da potpišemo jednak ugovor za naplatu RTV takse”, poručio je Bakir Hadžiomerović, generalni direktor RTVFBiH.

Podsjećamo, produženje je ovo ugovora koji je već na snazi i koji propisuje da se taksa naplaćuje uz račun za električnu energiju. Ovo je i dalje privremeno rješenje, te je potrebno pronaći ono sistemsko.

Podijelite vijest: