17/06/2026
594414304_25392796487017074_7882576562574115628_n

U organizaciji kluba invalida Banja Luka danas je održan 23. međunarodni turnir u sjedećoj odbojci, koji je bio posvećen obilježavanju 3. decembra – Svjetskog dana osoba sa invaliditetom. Turnir je okupio ekipe iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, a još jednom je potvrdio regionalni značaj ovog sportskog događaja.

Ekipa IOK Zavidovići ostvarila je zapažen nastup i plasirala se u veliko finale turnira. Na putu do završnog susreta Zavidovićani su savladali ekipe Kneževa, Hrabrih i Zagreba, dok su domaći odbojkaši iz OKI Banja Luka bili uspješniji od ekipa Feniks iz Kikinde i Kaknja.

U borbi za treće mjesto odbojkaši SD Hrabri iz Zagreba bili su bolji od ekipe Kaknja rezultatom 2:0 u setovima i tako osvojili bronzanu medalju. U finalnom susretu snage su odmjerili Zavidovići i domaćin OKI Banja Luka, a nakon velike borbe domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 2:1 u setovima (17:25, 25:17, 15:11).

Zavidovićani su nastup na ovom turniru realizovali uz značajnu podršku privrednih subjekata iz grada i Zeničko-dobojskog kantona: Almy d.o.o., Mepromeks d.o.o. Tešanj, Stomatološke ordinacije dr. Marvan, Ginekološke ordinacije dr. Kakanjašević, kao i sportskih prijatelja iz Sportskog društva Sloga iz Wilscha. Svima njima iz kluba upućene su riječi zahvalnosti uz želje za uspješnu 2026. godinu.

Ovim nastupom Invalidski odbojkaški klub Zavidovići zaključio je takmičarsku 2025. godinu koju, prema ostvarenim rezultatima, može ocijeniti kao izuzetno uspješnu.

Podijelite vijest: